یکی از مشکلاتی که باعث اتلاف وقت و هدررفت هزینه در استفاده از نیروی انسانی می شود، مشکل جابجایی بشکه ها، تخلیه از کامیون و بارگیری آن هاست که این مشکل در کارخانه ها و شرکت های بزرگ که محصول یا ماده ی اولیه ی آن ها در بشکه بسته بندی می شود و همچنین در پالایشگاه ها، بنادر، صنایع پتروشیمی و حتی در شرکت های کوچک مواد شیمیایی وجود دارد.

بشکه پر حداقل وزنی معادل ۲۲۰ کیلوگرم دارد که جابجایی آن از عهده ی افراد خارج است. لذا باید برای جابجایی آن از ماشین آلاتی مثل لیفتراک یا جرثقیل استفاده کرد. ولی با وجود این دستگاه ها هم، مشکلات زیادی وجود دارد از جمله اینکه بشکه شکل مناسبی ندارد که به راحتی بتوان با دستگاه های معمول آن را بلند یا جابجا کرد. همچنین مسائلی مثل زمان، تعداد کارگر مورد نیاز و هزینه های ناشی از آن هم اهمیت دارد.

نحوه استفاده از بشکه گیر
نحوه استفاده از بشکه گیر

دستگاه بشکه گیر تولید شده توسط شرکت فناوران پیشتاز فاطر یک راه حل ایده آل است که با آن می توان در زمان کم با دقت و ایمنی بالا و حداقل تعدادکارگر ، کار تخلیه، بارگیری و جابجایی بشکه ها را انجام داد.

دستگاه بشکه گیر طراحی شده می تواند در عرض کوتاه ترین زمان ممکن فقط با وجود یک نفر به عنوان راننده لیفتراک، کار بار گیری و تخلیه بشکه از کامیون و یا جابجایی و چیدن بشکه ها روی هم را انجام دهد. این دستگاه به راحتی به شاخک های لیفتراک متصل می شود و بسته به ظرفیت دستگاه می تواند از ۱ تا ۱۲ بشکه را جابجا کند.

این دستگاه با حرکت شاخک های لیفتراک به درون دستگاه، در جای خود قرار می گیرد. سپس با راندن لیفتراک به سمت بشکه باید قفل کن های دستگاه را نزدیک بشکه قرار داد . حال با بالا رفتن لیفتراک، بشکه ها در دستگاه قفل می شوند و به بالا می روند. به همین صورت هنگام پایین آوردن لیفتراک وقتی بشکه ها روی زمین قرار بگیرند قفل رها کرده و بشکه ها آزاد می شوند.

این دستگاه ها بدون استفاده از برق و یا هیدرولیک و فقط با ساختار مکانیکی خود و وزن بشکه ی پر کار می کند. دستگاه به صورت سفارشی می تواند ظرفیت حمل ۱ تا ۱۲ بشکه را داشته باشد.

کاربرد ها

حمل و جابجایی بشکه ها در انبار و …

بارگیری بشکه ها در کانتینر و کامیون

تخلیه بشکه ها از کانتینر و کامیون

چیدن بشکه ها به صورت چند طبقه بر روی هم

و …

مزایا

کاربری آسان

سرعت بالا

صرفه جویی فوق العاده در تعداد کارگر و زمان

ایمنی بالا

قدرت مانور بالا

عملکرد اتوماتیک

عدم استفاده از برق و هیدرولیک

سهولت اتصال و جدا شدن دستگاه از لیفتراک

استهلاک پایین

آسان بودن نحوه ی استفاده دستگاه و یادگیری سریع توسط اپراتور

جلوگیری از وارد شدن آسیب به بشکه ها

سازگاری با هر نوع لیفتراک

امکان بارگیری و تخلیه بشکه ها از کامیون

امکان چیدن بشکه ها بر روی هم.