آشنایی با کاربرد بشکه گیر، در این بخش به صورت اجمالی مشکلات و مسائلی که پیش روی صنعتگران در زمینه جابجایی و بارگیری بشکه در پیش روی دارند، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس به معرفی و دستگاه‌های بشکه گیر که ساخت و تولید شرکت فناوران پیشتاز فاطر می‌باشد، می‌پردازیم:

یکی از مشکلاتی که باعث اتلاف وقت و هدررفت هزینه در استفاده از نیروی انسانی می‌شود، مشکل جابجایی بشکه‌ها، تخلیه از کامیون و بارگیری آن‌هاست که این مشکل در کارخانه ها و شرکت‌های بزرگ که محصول یا ماده‌ی اولیه‌ی آن‌ها در بشکه بسته بندی می‌شود و همچنین در پالایشگاه‌ها، بنادر، صنایع پتروشیمی و حتی در شرکت‌های کوچک مواد شیمیایی وجود دارد.

بشکه پر حداقل وزنی معادل 220 کیلوگرم دارد که جابجایی آن از عهده‌ی افراد خارج است. لذا باید برای جابجایی آن از ماشین آلاتی مثل لیفتراک یا جرثقیل استفاده کرد. 

ولی با وجود این دستگاه‌ها هم، مشکلات زیادی وجود دارد از جمله اینکه بشکه شکل مناسبی ندارد که به راحتی بتوان با دستگاه‌های معمول آن را بلند یا جابجا کرد. همچنین مسائلی مثل زمان، تعداد کارگر مورد نیاز و هزینه‌های ناشی از آن هم اهمیت دارد.

کاتالوگ دستگاه‌های بشکه گیر

دستگاه بشکه گیر تولید شده توسط شرکت فناوران پیشتاز فاطر یک راه حل ایده آل است که با آن می‌توان در زمان کم با دقت و ایمنی بالا و حداقل تعدادکارگر، کار تخلیه، بارگیری و جابجایی بشکه‌ها را انجام داد.

دستگاه بشکه گیر طراحی شده می‌تواند در عرض کوتاه‌ترین زمان ممکن فقط با وجود یک نفر به عنوان راننده لیفتراک، کار بارگیری و تخلیه بشکه از کامیون و یا جابجایی و چیدن بشکه‌ها روی هم را انجام دهد. 

این دستگاه به راحتی به شاخک‌های لیفتراک متصل می‌شود و بسته به ظرفیت دستگاه می‌تواند از 1 تا 12 بشکه را جابجا کند.

انواع دستگاه‌های بشکه گیر

مراحل نصب و راه اندازی دستگاه بشکه گیر

این دستگاه با حرکت شاخک‌های لیفتراک به درون دستگاه، در جای خود قرار می‌گیرد. سپس با راندن لیفتراک به سمت بشکه باید قفل کن‌های دستگاه را نزدیک بشکه قرار داد. حال با بالا رفتن لیفتراک، بشکه‌ها در دستگاه قفل می‌شوند و به بالا می‌روند. به همین صورت هنگام پایین آوردن لیفتراک وقتی بشکه‌ها روی زمین قرار بگیرند قفل رها کرده و بشکه‌ها آزاد می‌شوند.

این دستگاه‌ها بدون استفاده از برق و یا هیدرولیک و فقط با ساختار مکانیکی خود و وزن بشکه‌ی پر کار می‌کند. دستگاه به صورت سفارشی می‌تواند ظرفیت حمل 1 تا 12 بشکه را داشته باشد.

مزایا

 

کاربردها

کاربری آسان،

سرعت بالا،

صرفه جویی فوق العاده در تعداد کارگر و زمان،

ایمنی بالا،

قدرت مانور بالا،

عملکرد اتوماتیک،

عدم استفاده از برق و هیدرولیک،

سهولت اتصال و جدا شدن دستگاه از لیفتراک،

استهلاک پایین،

آسان بودن نحوه ی استفاده دستگاه و یادگیری سریع توسط اپراتور،

جلوگیری از وارد شدن آسیب به بشکه ها،

سازگاری با هر نوع لیفتراک،

امکان بارگیری و تخلیه بشکه ها از کامیون،

امکان چیدن بشکه ها بر روی هم.

حمل و جابجایی بشکه ها در انبار و …

بارگیری بشکه ها در کانتینر و کامیون

تخلیه بشکه ها از کانتینر و کامیون

چیدن بشکه ها به صورت چند طبقه بر روی هم

و …

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram