بشکه گیر فاطر در شانزدهمین

16نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در تاریخ 23 آذر ماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین روز از هفته پژوهش گشایش یافت.

وحید احمدی با یادآوری این که شعار هفته پژوهش امسال از سوی وزارت علوم، «پژوهش، فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی» اعلام شده است، اظهار داشت: با توجه به همین رویکرد در هفته پژوهش امسال تاکید ما بر این بود که از کشورهای خارجی هم در عرضه محصولات فناورانه و هم در زمینه سرمایه گذاری حضور داشته باشند.

بشکه گیر فاطر در شانزدهمین نمایشگاه 2

احمدی خاطرنشان کرد: با توجه به این رویکرد جهانی، تلاش ما براین است محصولاتی که پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و پژوهشگاه‌ها و حتی دستگاه‌های اجرایی دارند، سرمایه گذاران خارجی جذب کنند و یا شریک‌های خارجی داشته باشند.

به گفته وی، طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، حداقل 20 سفیر کشورهای اروپایی و آسیایی از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری بازدید خواهند داشت.

بازدید کارشناسان شرکت صنایع مس کرمان

بشکه گیر فاطر در شانزدهمین نمایشگاه3

مجید متقی طلب، دبیر نمایشگاه با بیان اینکه وضعیت ایران به لحاظ تولید علم و تبدیل دانش به ثروت، تناسب چندانی ندارد، گفت برای رفع این نقیصه باید تجاری سازی علم را جدی‌تر بگیریم که خوشبختانه در نمایشگاه هفته پژوهش امسال این موضوع در دستور کار قرار گرفت و باعث شد حدود سه هزار طرح و دستاورد حاضر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی امسال دارای شناسنامه TRL باشند.

وی اظهار داشت: در نمایشگاه امسال ۲۰ گروه ارزیاب مستقر هستند و دستاوردهای پژوهشی ارائه شده را ارزیابی می‌کنند.

دکتر فرهادی به همراه هیأت همراه پس از افتتاح نمایشگاه به بازدید از غرفه‌های دانشگاهی حاضر در این نمایشگاه پرداخت. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این بازدید، دست آوردهای پژوهشی و فناوری شرکت کننده در 16 نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار را مورد توجه قرار داد.

وی در این بازدید خطاب به خبرنگاران اظهار داشت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر دارد تا مسیر پژوهشی دانشگاه‌ها را به سمت صنعت و برآوردن نیازهای کشور سوق دهد. دکتر فرهادی در این گفتگو افزود: ما معتقدیم که تمام فعالیت‌ها در حوزه‌های صنعتی اجتماعی ورزشی و غیره می‌بایست به صورت پژوهش محور و برپایه تحقیقات علمی صورت گیرد.

محصولات بشکه گیر فاطر

حضور شرکت بشکه گیر فاطر در نمایشگاه

لازم به ذکر است 312 غرفه از دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، پژوهشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی آخرین دستاوردهای پژوهشی خود را در 16 نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری عرضه نمودند. در این نمایشگاه بیش از پنج هزار طرح و محصول فناورانه در ۲۷ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی ارائه شده است.

شرکت شهد زاگرس جهان بین و شرکت فنی مهندسی فناوران پیشتاز فاطر به نمایندگی از پارک علم و فناوری استان چهار محال و بختیاری در این نمایشگاه حضور داشتند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
امتیاز به این مقاله
5/5

جهت مشاوره و سفارش محصول با ما تماس بگیرید.

نشانی شرکت:

شهرکرد – خیابان پارک علم و فناوری – طبقه اول – دفتر شرکت فناوران پیشتاز فاطر

نشانی کارخانه:

شهرکرد – شهرک صنعتی – خیابان گلستان 7 – مجتمع کارگاهی پارک علم و فناوری